• Botaniczna podróż klasy 6b

• Tekst i zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak

15 września klasa 6b odbyła botaniczną podróż na warsztatach: Jeżeli zmieni się klimat… Co rosło, co rośnie, co może pojawić się w przyszłości? w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie mieliśmy okazję zanurzyć się w wilgotny klimat równikowej dżungli i suchy klimat zwrotnikowy, przejść szlakiem górskim i zaprojektować ogród. Było bardzo zielono i egzotycznie.

Po warsztatach był czas na piknik w powsińskim Parku Kultury i jesienne Sprzątanie Świata.

• Arteterapia w klasie 7D

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 7d prezentowali swoje prace "My hobby" metodą arteterapii.
            Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
            Agnieszka Kanabus

• Zebrania rodziców 7 września

• W czwartek 7 września w budynku przy Tynieckiej odbędą się spotkania wychowawców klas 6-8 z rodzicami.

O godz. 17:00 rozpoczną się zebrania wychowawców klas 6b7a7b i 8a. Wychowawcy klas 6a, 7c7d spotkają się z rodzicami o godz. 17:30.

• Rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024

• Tekst: Magdalena Agacińska
            Zdjęcia: Magdalena Agacińska oraz Anna Stańczak-Suchocka

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. W tym roku uroczystość uświetniło otwarcie boiska przy budynku Kazimierzowskiej.

Stało się to za sprawą wygranej budżetu obywatelskiego i dofinansowania Burmistrza Mokotowa. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Uczniowie z Tynieckiej także liczą na wygraną, a póki co, będziemy ich gościć przy Kazimierzowskiej.

Udanego roku szkolnego dla nas wszystkich!

• Zatrudnimy nauczycieli

• Do pracy w nowym roku szkolnym 2023/2024 obecnie poszukujemy nauczyciela matematyki, psychologa oraz nauczycieli wspomagających

Kontakt: sp157@eduwarszawa.pl

Zdjęcie w nagłówku: GettyImages via DCNewsNow

• Głosujemy: boisko dla SP157 przy Tynieckiej 25

• Do 30 czerwca 2023 na stronie bo.um.warszawa.pl możemy głosować na projekt "Od klepiska do boiska - wielofunkcyjne boisko i plac do kalisteniki przy ul. Tynieckiej 25" (numer na liście: 59, numer projektu: 1442), zgłoszony do budżetu obywatelskiego przez pana Michała Dondalskiego.

W budżecie obywatelskim zgłosić projekt lub zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Projekt zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 40x20m o nawierzchni poliuretanowej oraz placu do kalisteniki (Street Workout) z bezpieczną nawierzchnią na terenie Szkoły Podstawowej 157 przy ul. Tynieckiej 25.

W ubiegłym roku dzięki głosom mieszkańców budynek naszej szkoły przy ul. Kazimierzowskiej 16 zyskał nowy plac zabaw i boisko.

Zapraszamy do głosowania!

• Oto harmonogram rozdania świadectw:

22 VI (czwartek) - godz. 17:30 - klasy 8
            23 VI (piątek) - godz. 8:30 - klasy 6-7

Grafika w nagłówku: SignUpGenius blog

• Rejs statkiem po Wiśle

• Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń
            Zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Nie zdążyliśmy rozpakować plecaków po wyjeździe do Sierpca, a już mamy kolejną wycieczkę. 15 czerwca popłynęliśmy statkiem Loewentin po rzece Wiśle.

Podczas rejsu podziwialiśmy panoramę Stolicy, słuchaliśmy opowieści przewodnika o „Grubej Kaśce”, zgłębialiśmy tajemnice Portu Praskiego, dowiedzieliśmy się, jaką rolę odgrywała Wisła podczas II wojny światowej i patrzyliśmy z dolnej perspektywy na konstrukcję mostów, pod którymi przepływał statek.

Żar lejący się z nieba, połyskująca tafla wody oraz wesoły nastrój przypominały o zbliżających się wakacjach. Aż trudno nie zanucić piosenki „Parostatkiem piękny rejs, statkiem na parę w piękny rejs”.

Uczestnicy wycieczki – uczniowie klasy 8a i 8b żałują jedynie, że to ostatnia wspólna wyprawa, ponieważ 23 czerwca ukończą szkołę.

Zdjęcie w nagłówku: Loewentin.com

• Spotkanie przeszłości z teraźniejszością - Sierpc

• Tekst: Iwona Jachimowicz-Karoń

Są takie miejsca, do których chętnie wracamy. Do takich uroczych zakątków należy Skansen w Sierpcu, który mieliśmy – uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami - przyjemność odwiedzić 6 czerwca.

Z audioprzewodnikiem pobrzmiewającym w uszach obejrzeliśmy starą wozownię, rzeźby dawnych artystów ludowych, zabytkowy kościół, dworek, stare wiejskie chaty pokryte patyną wieków, pachnące ziemniakami, dymem paleniska, i piwniczną wilgocią (zwłaszcza ta wilgoć była niezwykle przydatna w czasie upału towarzyszącemu nam na wycieczce).

Potem nowe atrakcje – przejażdżka wozem konnym, warsztaty artystyczne, na których każdy z nas stworzył dusiołka czy kuraka w kolory pstrokatego i zachwycającego ażurową, koronkową lekkością.

Wreszcie to, na co czekaliśmy z utęsknieniem, czyli upragnione ognisko z kiełbaskami wieńczące pobyt w Sierpcu. Kiełbaski smakowały wybornie na świeżym powietrzu. Zintegrowaliśmy się z sympatycznymi emerytami – studentkami i studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, co poskutkowało tanecznym korowodem na sierpeckich dechach. I tak z przytupem pobiegliśmy do autokaru; rozbawieni, roztańczeni i otwarci na nowe przygody.

Pragniemy serdecznie podziękować pani Barbarze Agacińskiej za polecenie tego wspaniałego miejsca oraz za to, że była tam z nami.

Zdjęcie w nagłówku: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

• Lekcja o losach kobiet żydowskich

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Dzięki współpracy z izraelskim muzeum Yad Vashem, otrzymaliśmy plakaty opisujące los żydowskich kobiet w czasie Holokaustu. Uczniowie klas dwujęzycznych  8b i 8c przygotowali lekcję koleżeńską w języku angielskim.

Koordynatorka projektu
            Agnieszka Kanabus