• Konkurs fotograficzny "Ubierz się w książkę"

• Tekst: Jolanta Benedykczak

Rusza biblioteczny konkurs fotograficzny "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę".

Na czym polega konkurs Sleeveface (w krajach anglojęzycznych znany jako Bookface)? Zrób zdjęcie swoje lub czyjeś. Zaplanuj kompozycję fotografii tak, by okładka książki stała się częścią rzeczywistości prezentowanej na zdjęciu, może być związana z fotografowaną osobą lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem.

Zdjęcie w wersji cyfrowej należy przesłać jako załącznik na adres: Jbenedykczak@sp157.waw.pl, a w wiadomości mailowej podać dane: imię i nazwisko autora oraz klasę. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie. Konkurs trwa do 22.03.2024 r.

Można również (nieobowiązkowo) dostarczyć zdjęcie wywołane lub wydrukowane w formacie 13X18. Obowiązkiem uczestników konkursu jest przestrzeganie przepisów prawa autorskiego przy wyborze materiałów oraz uzyskanie zgody na publikację wizerunku osób występujących na zdjęciach. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

*Rady jak wykonać zdjęcie znajdziecie m.in. w filmie Biblioteki Fort Vancouver (link do filmu na YT).

Źródło zdjęcia w nagłówku: Ewa Beach Public & School Library, Hawaii State Public Library System

Źródło zdjęcia ilustracyjnego: Instytut Francuski w Delhi (Alliance Française de Delhi)

• Eksperymenty kulinarne Klubu Odkrywców

• Na dzisiejszych porannych zajęciach klubowicze KMO badali wpływ sody oczyszczonej i proszku do pieczenia na wzrost muffinek podczas pieczenia w mikrofali.

Relację filmową znajdziecie na naszym fb.

• Klasa 6a w Minicity w Centrum Koneser

• Dzięki wycieczce do Minicity w Centrum Koneser uczniowie klasy 6a poznali dziś uroki pracy w różnych zawodach: uczennice prowadziły talk show, montowały materiał w studiu filmowym, ratowały pacjenta na stole operacyjnym, pracowały w Ikei, zaś uczniowie gasili pożary i obsługiwali klientów banku. Relację filmową znajdziecie na fb.

zdjęcia na podstawie materiału filmowego autorstwa Magdaleny Agacińskiej

• Konkurs Matematyczno-Chemiczno-Fizyczny "MŁODY INŻYNIER"

•    Serdecznie zapraszamy młodych entuzjastów matematyki, chemii i fizyki do udziału w pierwszej edycji Konkursu "Młody Inżynier"! Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w dołączonych plikach. Niech to będzie fascynująca przygoda z nauką! Do zobaczenia podczas rozgrywek!

Zobacz więcej >>

• Warsztaty "Woda wodzie nierówna..."

• Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

Uczniowie z klasy 7d i klubowicze KMO Szaleni Chemicy z klasy 8a wzięli udział w inspirujących warsztatach o wodzie Woda wodzie nierówna - niezwykłe właściwości „zwykłej wody”, które odbyły się w Pracowni Przyrodniczej WCIES. Zajęcia stanowiły fascynującą podróż przez tajemniczy świat tej powszechnej substancji.

Podczas spotkania młodzież miała okazję zgłębić niezwykłe właściwości wody, odkrywając jej różnorodność i wpływ na życie. Warsztaty zainspirowały ich do dalszego odkrywania fascynującego świata tej niepozornej substancji. To wydarzenie nie tylko poszerzyło ich wiedzę, ale również zainicjowało fascynację nad niezwykłością 'zwykłej' wody.

• Wyniki konkursu "Portret Adama Mickiewicza"

• Tekst i zdjęcie: Jolanta Benedykczak

Został rozstrzygnięty biblioteczny Konkurs Plastyczny "Portret Adama Mickiewicza".

I miejsce zajęła Amelka (7a), II miejsce Andrzej (8a), III miejsce Alicja (7b), IV miejsce Mykhailo (6b) oraz Maja (7c). Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Projekt edukacyjny "BAKCYL"

• Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

Projekt edukacyjny "BAKCYL" jest częścią obszernego programu "Bankowcy dla Edukacji", skupiającego się na rozwijaniu umiejętności finansowych wśród uczniów klas 7 i 8. Głównym celem lekcji w ramach tego projektu jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz kształtowanie postaw związanych z przedsiębiorczością.

W ramach tego programu uczniowie mają okazję nie tylko zdobywać teoretyczną wiedzę, ale również rozwijać praktyczne umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym świecie. Poprzez interaktywne zajęcia uczniowie są inspirowani do podejmowania świadomych działań związanych z finansami i cyberbezpieczeństwem.

Projekt BAKCYL wykorzystuje edukację finansową w kształtowaniu świadomych i przedsiębiorczych postaw uczniów klas 7 i 8.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Mój nauczyciel"

• Tekst i zdjęcie: Jolanta Benedykczak

Został rozstrzygnięty biblioteczny Konkurs Plastyczny "Mój Nauczyciel". I miejsce zajęła Aniela (7c), II miejsce - Julia (7a). Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Lekcja języka angielskiego w ZOO

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Zajęcia języka angielskiego w klasach dwujęzycznych mogą odbywać się również w Ogrodzie Zoologicznym.  Temat lekcji: "Reptiles" - gady. Jest to kontynuacja cyklu lekcji "Biology in English" w klasie 7B, grupa II.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Agnieszka Kanabus
            nauczycielka języka angielskiego

• 8c w Pracowni Przyrodniczej WCIES

• Tekst: Beata Siwiec
            Zdjęcia: Kondrad Tomczyk

Klasa 8c uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych „Efekt cieplarniany – dobry czy zły? Dwa oblicza CO2

Zajęcia dostarczyły uczniom wiedzy nie tylko na temat efektu cieplarnianego, ale także skłoniły do refleksji nad wpływem naszych działań na przyszłość planety. Edukacja i świadome decyzje są kluczowe w kontekście zrównoważonego rozwoju.

• Wodorotlenki w wirtualnym laboratorium

• Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję przekroczyć granice tradycyjnej nauki i wcielić się w rolę badaczy chemicznych w wirtualnym świecie. Naszym głównym celem było zgłębienie wiedzy na temat otrzymywania wodorotlenków, projektowania, obserwowania i wnioskowania.

Dzięki interaktywnym symulacjom uczniowie mogą samodzielnie kontrolować eksperymenty i lepiej zrozumieć metody otrzymywania wodorotlenków.

Wirtualne laboratorium chemiczne EMPIRIUSZ zostało zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.