• Current status and future prospects of renewable energy in Europe

• Nabór do projektu: zamknięty
          Koordynator projektu: Liliana Chwistek
          Termin projektu: wrzesień 2018 - czerwiec 2020

Stan i perspektywy enrgii odnawialnej w Europie.

Koordynatorką jest pani Liliana Chwistek we współpracy z nauczycielami fizyki, chemii, matematyki, biologii, informatyki i języków obcych.

W projekcie uczestniczy 5 państw partnerskich: Polska, Hiszpania, Czechy, Grecja i Włochy.

W ramach projektu uczniowie pod opieką nauczycielki chemii, pani Beaty Siwiec oraz nauczycielki fizyki, pani Jadwigi Jarmuły, we wrześniu i październiku 2018 wypełniają kwastionariusze dotyczące zużycia energii w domu i przygotowują materiały multimedialne z pomocą nauczycielki informatyki, pani Ewy Kowalczyk, z rezultatami badań do przedstawienia na spotkaniu międzynarodowym w Hiszpanii w Caceres.

Więcej zobaczysz na stronie projektu:

• Nature and Outdoor Education

• Nabór do projektu - zamknięty
          Koordynator projektu: Monika Wielgosz
          Termin projektu: wrzesień 2018 - czerwiec 2020

Sztuka odkrywania świata natury

Uczniowie rozszerzają swoją wiedzę na temat ekosystemu, fauny i flory w aspekcie lokalnym i ogólnym Polski oraz krajów uczestniczących w projekcie. Rozpoznają problemy związane z zagrożeniem środowiska naturalnego (np. efekt cieplarniany)  i uczą się je rozwiązywać. Dzielą się nabytą wiedzą ze społecznością szkolną i środowiskiem lokalnym.

Działania przewidziane w projekcie mają na celu rozwinięcie w uczniach dobrych praktyk  i dbałości o środowisko naturalne. Uczyni ich to bardziej odpowiedzialnymi obywatelami, doceniającymi i szanującymi otaczającą nas przyrodę.

Udoskonalenie i rozwinięcie w uczniach kompetencji językowych(język angielski) i cyfrowych. Imersja językowa nastąpi poprzez ciągłe kontakty uczniów wszystkich partnerów projektu na platformie e twinnigowej, blogu, Facebooku.

Zespół projektowy: Monika Wilgosz (anglistka, koordynator), Ewa Kowalczyk (informatyka), Agnieszka Dworak (geografia), Santiago Marchan Perez (hiszpański, biologia).

Pełny opis projektu i aktualności - na stronie projektu:

• The world is bigger than you see on the screen

• Nabór do projektu: zamknięty
          Koordynator projektu: Agnieszka Kanabus
          Termin projektu: wrzesień 2017 - sierpień 2019

Świat jest większy niż widać na ekranie

Projekt realizowany jest w ramach współpracy 6 szkół z Polski, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Grecji i Turcji.

Koordynatorką projektu jest nasza anglistka Agnieszka Kanabus, ucząca dwujęzycznie techniki i zajęć artystycznych, autorka programu innowacji komputerowych na lekcjach języka angielskiego.

Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat mediów i kultury krajów współpracujących w projekcie. Z tego prostego założenia wynika znacznie więcej wartościowych tematów.

Tematy prezentacji były dowolne i miały na celu pokazać coś ciekawego o naszym kraju, lub nakłonić do rozmowy o różnych problemach dzisiejszego świata. W ciągu dwóch lat w każdej ze współpracujących szkół, uczniowie realizowali podobne projekty, brali udział w konkursach, czy recenzowali różne elementy popkultury. Efektami swoich działań mogliśmy się podzielić w ramach spotkań w każdym z krajów uczestniczących w projekcie.

Informacje o projekcie dostępne sa na stronie: