• Za co pokochaliśmy Szkocję?

(Maj 2018)

Od powrotu ze Szkocji minęło raptem kilka dni, a już tęsknimy za tamtejszymi krajobrazami i niesamowitym spokojem, który można tam znaleźć.

Zapierające dech w piersiach widoki na jeziora i zatoki, romantyczne zamki to sceneria z Highlands - jedno z najpiękniejszych miejsc w którym byliśmy. Jest to miejsce niczym jak z bajki. Obowiązkowo zajrzeliśmy nad Loch Ness, ale niestety nie pokazał się nam sławny Nessie!!!

[ZDJĘCIE]

O Edynburgu opowiadala nam Pani Przewodnik w języku angielskim.

Edynburg to miasto tętniące historią, w którym jest wiele uroczych zakątków, zielonych parków.

W Edynburgu bardzo podobało nam się National Museum Of Scotland. Buszowaliśmy w dziale o kosmosie oraz na przykład na osobnej wystawie o mamutach.

Obowiązkowo zwiedziliśmy Zamek w Edynburgu, który stoi na ogromnym stromym wzgórzu. Spacerowaliśmy jedną z głównych ulic Edynburga - Princes Street - do której z jednej strony przylega cały kompleks ogrodów - Princes Street Gardens i skąd rozciąga się widok na stare miasto oraz zamek.

[ZDJĘCIE]

W National Museum of Scotland.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Glasgow, największe miasto w Szkocji, gdzie między innymi podziwialiśmy katedrę Sw. Munga, która może poszczycić się najlepiej zachowanymi w Wielkiej Brytanii witrażami.

Szkocja to przede wszystkim zabytki i piękne krajobrazy. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają architekturę, historię i przyrodę.

Pogoda nam dopisywala na nadmorskiej promenadzie w Portobello.

Wyprawa nad tajemnicze jezioro Loch Ness.

Zwiedzamy Glasgow.

Dziękujemy wszystkim uczniom za współpracę i serdecznie wszystkich pozdrawiamy!!!!

Opiekunowie wycieczki:

Monika Wielgosz