• Rekrutacja tuż, tuż - najnowsze informacje

• 07.05.2020 12:07
      • W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia rekrutacji do klas siódmych dwujęzycznych, informujemy, że na dzień dzisiejszy Harmonogram rekrutacji nie zmienił się.

W poniedziałek, 18 maja br. pod adresem www.podstawowe2jezyczne.edukacja.warszawa.pl  udostępniona będzie oferta warszawskich publicznych szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi.

Od poniedziałku, 25 maja będzie można wypełnić elektronicznie wniosek w systemie. Loginem do rejestracji wniosku jest PESEL kandydata.

Wnioski należy dostarczyć do
        3 czerwca do godz. 15.00.

UWAGA: w związku z sytuacją epidemiczną w kraju w celu złożenia podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych wniosku będzie można skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły pierwszego wyboru. Adresy mailowe i numery telefonów szkół  można znaleźć na stronach szkół, w systemie lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do szkoły pierwszego wyboru. W szkołach zachowane będą zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami (w części szkół znajdują się specjalne pojemniki do pozostawienia korespondencji papierowej), zachowanie odpowiedniego - 2 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Czy i ewentualnie kiedy odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych? - na te pytania na razie nie ma odpowiedzi.

Biuro Edukacji wysłało odpowiednie zapytanie do MEN i wszyscy czekamy na decyzję ministra.

Jak tylko otrzymamy informacje z Biura Edukacji, niezwłocznie je Państwu  przekażemy. Pełny harmonogram dostępny na stronie naszej szkoły i Biura Edukacji

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 157