• Teneryfa - Bogactwo Przyrody

• 08.03.2020 04:30
      • RUSZA PROJEKT PROGRAMU POWER
        Nasza szkoła od wielu lat podejmuje liczne inicjatywy, które przyniosły już efekty w postaci umiędzynarodowienia działań, a naszym uczniom wzrost umiejętności językowych oraz kompetencji kluczowych.
        Miło nam poinformować, że nasz wniosek w Programie POWER pt. „Teneryfa - bogactwo przyrody” został zaakceptowany przez Agencję Narodową i uzyskał konieczne wsparcie finansowe.
      • JAKIE TREŚCI OBEJMUJE

Inicjatywa, którą chcemy realizować na Teneryfie ze szkołą partnerską dotyczyć będzie kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności, nauk przyrodniczych oraz świadomości i ekspresji kulturalnej.
        W obszarze treści z podstawy programowej skupiać się będziemy na zagadnieniach związanych ze środowiskiem naturalnym wyspy, jej położeniem, które ma bezpośredni wpływ na występowanie procesów wulkanicznych. Przeanalizujemy strukturę zatrudnienia i przyjrzymy się˛ czynnikom wpływającym na rozwój turystyki w tym regionie.

PLANOWANA WYMIANA I REZULTATY

Wymiana uczniowska planowana jest na przełom września i października 2020 i weźmie w niej udział 16 uczniów i 3 nauczycieli. Spodziewanym efektem projektu będzie nabycie kompetencji kluczowych oraz efekty materialne w postaci bloga, strony internetowej i wystawy z opracowanymi przez uczniów materiałami edukacyjnymi.

DO KOGO ADRESOWANY

Projekt rozszerza podstawę programowa z przedmiotów: geografia, biologia, chemia, fizyka oraz obejmuje języki hiszpański oraz angielski. Dodatkowa znajomość języka niemieckiego będzie atutem.

REGULAMIN

Regulamin projektu z harmonogramem działań będzie dostępny w najbliższych tygodniach. Koordynator p. Ewa Reks-Granat zapozna uczniów z inicjatywą.